Wolontariat

22-23 września 2018 r. odbędzie się 8. TOP AUTO Białystok Biega. 8. edycja najstarszej imprezy biegowej organizowanej przez Fundację Białystok Biega.

Takie wydarzenie nie jest możliwe bez wsparcia wolontariuszy. Przy każdym biegu organizowanym przez FBB biorą udział Wolontariusze w bardzo różnym wieku! Z przyjemnością w naszym gronie przywitamy również Ciebie:)

Jeżeli jesteś gotowa/gotowy wesprzeć największe biegowe imprezy we wschodniej Polsce, jeżeli kochasz sport i niepowtarzalną atmosferę dużych imprez sportowych, chcesz poznać nowych ludzi lub po prostu kochasz pomagać – zgłoś się do nas.

Udział w imprezach biegowych Fundacji Białystok Biega to szansa na zdobycie nowych, ciekawych doświadczeń. To szansa na udział w przygotowaniach i aktywnym uczestnictwie w ciekawym wydarzeniu sportowym.

Doświadczenie to może być bezcenne dla wielu ochotników, którzy będą mogli zdobyte umiejętności wykorzystać w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Zostań Wolontariuszem!

Poszukujemy chętnych osób w wieku od 13 lat do… w zasadzie górnej granicy nie ma. Zadania, które czekają na wolontariuszy są bardzo różne. Postaramy się wspólnie z Tobą dopasować zadania do Twojego wieku i predyspozycji.

Potrzebujemy wolontariuszy do takich obszarów/zadań:

  • Biuro zawodów – czynne 22 i 23 września. To właśnie w biurze zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe i rejestrują się do zawodów (wiek wolontariuszy: od 15 lat)
  • Depozyt – czynne 22 i 23 września – biegacze zostawiają tam swoje rzeczy na czas biegu (wiek od 15 lat)
  • Strefa Start/meta – 22 i 23 września – wolontariusze obsługujący strefę startu/mety wręczają również po biegu zawodnikom medale (wiek od 13 lat)
  • Punkt żywieniowy na trasie – 23 września – niezmiernie ważny element każdego biegu długodystansowego. Wolontariusze odpowiadają za przygotowanie punktu w taki sposób, aby sprawnie podawać kubeczki z napojami spragnionym biegaczom (wiek od 13 lat).
  • Grupa do zadań specjalnych – 22 i 23 września – do tego typu zadań poszukujemy wolontariuszy raczej płci męskiej, którzy nie boją się wyzwań i ciężkiej pracy:) (wiek od 15 lat)
  • Obsługa biegów dla dzieci – 22 września – podczas imprezy odbywają się również zawody dla najmłodszych. Poszukujemy chętnych do pomocy przy obsłudze tych biegów. Uśmiech maluchów jest bezcenny, pamiętajcie o tym:) (wiek od 15 lat)
  • Obsługa trasy – 22 i 23 września – bardzo odpowiedzialne zadanie czeka na wolontariuszy obsługujących trasę biegu. Wolontariusze pilnują aby żaden z biegaczy nie pomylił trasy, pomagają pieszym, którzy chcą przejść na drugą stronę ulicy w czasie biegu. Zabezpieczenie trasy biegu i informowanie kierowców na zamkniętych odcinkach dróg również jest w zakresie tego zadania.

Po zakończonej współpracy wolontariusze Fundacji Białystok Biega otrzymają zaświadczenia i opinie o współpracy. Dokument taki jest ceniony i coraz częściej stanowi uzupełnienie CV.

Zgłoś się do nas!

Jeżeli jesteś osobą niepełnoletnią wymagana jest zgoda rodzica/opiekuna prawnego na Twój udział w wolontariacie. Pobierz oświadczenie: Oświadczenie-wolontariat

Jeżeli chcesz dołączyć do nas, wypełnij formularz:

 

Formularz zgłoszenia wolontariusza

 

Nazwisko i imię *

Data urodzenia *

  • dzień
  • miesiąc
  • rok

Miejsce zamieszkania: kod, miejscowość, ulica, nr *

Nazwa szkoły/uczelni (w przypadku osób uczących się)

Czy znasz jakiś język obcy? *

Jeśli TAK - wpisz poniżej:

Twój adres e-mail *

Twój numer telefonu *

Rozmiar koszulki *

Mogę pomóc *

Preferowany obszar działania *

Potrzebuję zaświadczenia o wolontariacie *

Podziel się artykułem ze znajomymi!