10. Noworoczne Spotkanie Biegowe

Ostatnia aktualizacja: 29 grudnia 2022 r.

 1 stycznia 2023, w Nowy Rok, Fundacja Białystok Biega zaprasza już po raz dziesiąty na Noworoczne Spotkanie Biegowe.
Amatorzy biegania będą mogli wejść biegowym krokiem w 2023 rok.


Aż trudno uwierzyć, ale to już 10. edycja Noworocznych Spotkań Biegowych z Fundacją Białystok Biega. Na pierwsze wspólne bieganie umówiła się grupka kilku znajomych. Pomysł bardzo się spodobał, był powtarzany każdego roku, zaś grono sympatyków biegania cały czas się powiększało. Stało się to już tradycją, że białostoczanie, którzy chcą aktywnie przywitać Nowy Rok, spotykają się w południe, 1 stycznia, na dziedzińcu Pałacu Branickich i ruszają na wspólne pokonanie kilku km.

Jak zawsze przygotowaliśmy dwa dystanse. Krótszy – 4 km i dłuższy – 10 km. Każdy znajdzie więc coś dla siebie – mówi Grzegorz Kuczyński z Fundacji Białystok Biega. Poziom sportowy nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ biegniemy razem, bardzo spokojnym tempem. W tym biegu nie ma rywalizacji, chodzi bardziej o to, żebyśmy wspólnie przywitali Nowy Rok i zaczęli go właśnie na sportowo – dodaje Kuczyński.

Zapraszamy więc wszystkich, którzy chcą przebiec 4 lub 10 km w grupie. Jak zapewniają organizatorzy, tempo będzie dostosowane do uczestników i poczekają na każdego.
Być może jest to bardzo dobry pomysł na rozpoczęcie 2023 roku i zrobienie pierwszego kroku do realizowania noworocznych postanowień.

Biegacze spotykają się kilka minut przed 12:00, 1 stycznia, na dziedzińcu Pałacu Branickich w Białymstoku.
Wszyscy przebiegną wspólnie 4 km i wrócą pod Pałac Branickich. Na chętnych będzie czekała jeszcze dodatkowa 6-kilometrowa pętla.

Mieszkańców Białegostoku uspokajamy, że żadne ulice nie będą w związku z tym wydarzeniem zamykane, nie będzie też jakichkolwiek utrudnień z tym związanych.

Link do wydarzenia na Facebooku

 

Podziel się artykułem ze znajomymi!


Czytaj także: