3 grudnia 2015

Oświadczenie organizatorów biegów…

OŚWIADCZENIE ORGANIZATORÓW BIEGÓW NOMINOWANYCH DO IMPREZY ROKU 2015.

Wyniki konkursu na wybór Imprezy Roku 2015 są już wszystkim znane (imprezy biegowej oczywiście). Z tego miejsca chcieliśmy bardzo podziękować biegaczom, internautom, naszym sympatykom za głosowanie, organizowanie różnych akcji zachęcających do oddania swojego cennego głosu. Przeprowadzaliście Drodzy Biegacze oddolne inicjatywy wspierające nasze biegi – jesteśmy Wam niezmiernie za to wdzięczni. Dziękujemy za okazane nam wsparcie i wskazanie, które imprezy biegowe wg Was zasługują na wyróżnienie.

Przypomnijmy trzy kategorie, w których braliśmy udział: maratony, półmaratony oraz 5-10-15 km. Głosowanie internautów wyglądało jak na załączonym obrazku. Na wynik ostateczny miały wpływ jeszcze głosy ekspertów. 27 listopada podczas gali nagrody otrzymały… zupełnie inne biegi niż te wskazane przez biegaczy, co dla sporej części osób było ogromnym zaskoczeniem. Teoretycznie mogło się tak zdarzyć, ponieważ wynikiem końcowym miała być „średnia ważona”.

Pytamy jednak, dlaczego przed ogłoszeniem konkursu, ani po jego zakończeniu organizatorzy publicznie nie podali do wiadomości jaka była waga głosowania ekspertów? Ilu tych ekspertów było? Kim oni byli? Dlaczego organizator nie zabiera głosu i nie raczy rzetelnie odpowiedzieć na pytania stawiane przez biegaczy? Przecież to biegacze, internauci przez cały miesiąc oddawali swoje głosy! Teraz wygląda tak, jakby o tych głosach nikt z organizatorów konkursu nie pamiętał. Wyniki głosowania zostały zdjęte ze strony konkursowej, co już jest zupełnym niezrozumieniem.

Domyślamy się, że teraz jest trudno wytłumaczyć dlaczego bieg, który zdobył 41% procent głosów w głosowaniu „przegrywa” rywalizację z biegiem, który zdobył 9%. Naszym zdaniem takie wytłumaczenie jest obowiązkiem organizatorów.

Nie pozwolimy, aby internauci byli jedynie „maszynką do nabijania odsłon” organizatorowi plebiscytu, który będzie mógł się pochwalić jak duża grupa biegaczy oddała swój głos… głos, który, mamy wrażenie, nie miał żadnego znaczenia w tym przypadku.

Ze swojej strony zapewniamy, że wystosujemy do organizatora konkursu (BiegiMasowe.pl) oficjalne pytanie dotyczące wyników głosowania ekspertów.

W czasie konkursu możemy ze sobą rywalizować jako organizatorzy biegów, jednak rywalizacja musi być oparta na jasnych, czytelnych zasadach dla wszystkich stron. Naszym zdaniem zdecydowanie zabrakło tej przejrzystości w przypadku tego plebiscytu. Przy tak skrajnych ocenach biegaczy i ekspertów naszym zdaniem należą się wyjaśnienia i podanie faktycznych wyników głosowania.

Ze sportowym pozdrowieniem:

Wojciech Gęstwa, Dyrektor PKO Wrocław Maratonu i PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu,

Grzegorz Kuczyński, Dyrektor Top Auto Białystok Biega

Artur Kujawiński, Dyrektor Biegu Lotto Maniacka Dziesiątka

Zrzut ekranu 2015-11-16 o 00.02.00

Podziel się artykułem ze znajomymi!


Czytaj także: